Річард Бренсон (англ. Richard Branson, нар. 18 липня 1950, Лондон, Англія) — англійський підприємець, засновник корпорації Virgin Group, зокрема, одна з найбільш відомих в останні роки — Virgin Galactic.

Зараз кількість компаній, які входять до Virgin Group, становить близько 360. В 2012 році оборот корпорації склав $24 млрд.

Згідно з оцінками журналу Forbes, розмір статків Бренсона оцінюється у 5 млрд доларів.

У жовтні 2007 року його внесли до британського рейтингу «100 геніїв сучасності», складеного консалтинговою компанією Creators Synectics. На формування рейтингу впливали: роль в зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення та культурна значимість кожного з кандидатів.

Старший із чотирьох дітей. Крім нього в сім’ї дві сестри: Лінді (англ. Lindi) і Ванесса (англ. Vanessa). Його брат Тед, пішов по шляху свого батька і став адвокатом. Мати Бренсона працювала в театрі, інструктором пілотів планерів і як стюардеса.

Бренсон був одружений двічі. Джоан Темплман (англ. Joan Templeman) — його теперішня жінка, з якою у них двоє дітей — Холлі (англ. Holly), працює лікарем, і Сем Бренсон (англ. Sam Branson). Пара одружилась із згоди восьмирічної Холлі на острові Некер в 1989 році.